Sprawne energetycznie urządzenie, którym jest piec wolnostojący na pellet, może pokryć zapotrzebowanie na ciepło, jakie występuje w danym domu lub mieszkaniu, posiadającym przewody kominowe i czynną wentylacją. Sprzęt ten jest dostępny w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych do wyboru. 

Rekomendowany przez nas piec wolnostojący na pellet wyróżnia się trwałą obudową. To urządzenie posiadające wysoką moc grzewczą, osiągającą wartość nawet 8,2 kW. Kompaktowe wymiary tego sprzętu umożliwiają jego dopasowanie do powierzchni użytkowej danego mieszkania lub domu. Piec wolnostojący na pellet, który można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, znajdzie zastosowanie także w pomieszczeniach biurowych, domkach letniskowych, jak również w miejscach, gdzie wymagane jest dodatkowe ogrzewanie z powodu awarii kotła lub systemu CO. Piec wolnostojący na pellet może posiadać wyprowadzenie kanału dymnego z tyłu jego konstrukcji. To urządzenie wymagające, aby minimalny ciąg komina wynosił 6 Pa. Proponowany przez nas wyrób ma wysoką zdolność grzewczą. Jest on w stanie efektywnie podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu do 230 m sześciennych. Maksymalne zużycie paliwa stałego w postaci pelletu. przy pełnej mocy działania tego urządzenia grzewczego. wynosi do 2 kg na godzinę. 

Piec wolnostojący na pellet w wersji wolnostojącej 

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się piecyk wolnostojący. To świetne rozwiązanie dla domu niskoenergetycznego, a także budownictwa pasywnego, nowoczesnego i ekologicznego. Możliwość doprowadzenia powietrza do komory spalania z zewnątrz, gwarantuje wysoką efektywność działania tego urządzenia grzewczego. Polecany przez nas piecyk wolnostojący nie wykorzystuje ogrzanego powietrza do zasilania swojego obiegu wewnętrznego. To bardzo korzystne rozwiązanie dla budynków posiadających termoizolacje, a także prawidłowo wykonane ocieplenie, przy pomocy wełny mineralnej. Rekomendowany przez nas piecyk wolnostojący może posiadać zaawansowane technologicznie funkcje i możliwość sterowania zdalnego. Automatyczna regulacja temperatury umożliwia dopasowanie jej wartości do indywidualnych preferencji i oczekiwań każdego użytkownika domu lub mieszkania. Optymalna temperatura, którą można regulować przy pomocy wbudowanego pokrętła, ogranicza ryzyko marnotrawienia paliwa stałego w postaci pelletu. Polecany przez nas piecyk wolnostojący można wbudować w pomieszczenia kuchenne, przestrzeń salonu, sypialni, jak również przybudówki kotłowni czy garażu. To urządzenie, które nie wymaga pracochłonnej i kosztownej konserwacji, a także renowacji poszczególnych elementów składowych jego konstrukcji. 

Piecyk na pellet o wysokiej sprawności energetycznej

Nowoczesny piecyk na pellet, który można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących posiadać sprzęt z elastycznym programatorem temperatury pomieszczeń. Można ustawiać go w różnych przedziałach czasowych. Gwarantuje to płynną pracę wybranego modelu pieca. To ekonomiczny sposób zarządzania ilością spalanego paliwa stałego. Każdy oferowany przez nas piecyk na pellet wyróżnia się niską emisję dwutlenku węgla. Z uwagi na to, jest to sprzęt ekologiczny, który nie powoduje zagrożenia dla fauny i flory. Specjalnie zainstalowana konstrukcja z paleniskiem o łatwym dostępie, pozwala na szybkie oczyszczenie każdego modelu pieca przy użyciu dedykowanych akcesoriów i narzędzi. Pragniemy nadmienić, że polecany przez nas piecyk na pellet nie wymaga mycia jego wewnętrznych ścian przy pomocy detergentów. Konstrukcja, którą ma to urządzenie grzewcze, została skutecznie zabezpieczona przed ryzykiem korodowania, a także uszkodzeniami mechanicznymi, mogącymi powstać w wyniku kontaktu z otwartym źródłem ognia bądź też powstawania bardzo wysokiej temperatury powietrza. Oryginalnie wyglądający piecyk na pellet może być ozdobą danego pomieszczenia. To produkt dostępny w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru. Może on posiadać interesujące detale i zdobienia, zamocowane na zewnętrznych częściach jego konstrukcji. 

Alternatywa instalacji CO – piecyk na pellet z płaszczem wodnym

Atrakcyjna oferta naszego sklepu internetowego obejmuje piecyk na pellet z płaszczem wodnym. Wyróżnia się on bez głośną pracą podajnika. To element, który w sposób płynny dostarcza potrzebną ilość paliwa. Pragniemy nadmienić, że rekomendowany przez nas piecyk na pellet z płaszczem wodnym, gwarantuje utrzymanie temperatury powietrza na optymalnym poziomie, przez bardzo długi czas, bez potrzeby uzupełniania paliwa stałego. Elastyczny programator temperatury, który posiada ten sprzęt grzewczy, może być programowany przy pomocy timera. Oznacza to, że temperatura w pomieszczeniu będzie utrzymywać się na wybranym poziomie przez ustalony odgórnie odcinek czasu. Pragniemy wspomnieć, że piecyk na pellet z płaszczem wodnym wyróżnia się bezawaryjną pracą wentylatora. Jest on regulowany zależnie od wydajności konkretnego modelu pieca. To element składowy konstrukcji, montowany w jego tylnej części. Proponowany przez nas piecyk na pellet z płaszczem wodnym posiada zewnętrzny wymiennik ciepła. Sprawnie przekazuje on energię, dzięki dużej powierzchni wymiany ciepła. Inteligentny system sterowania poszczególnymi parametrami technicznymi, wyżej wymienionego urządzenia, zapobiega ryzyku zaprószenie ognia. To urządzenie bezpieczne w eksploatacji i bardzo łatwe w obsłudze. 

Każdy piec wolnostojący na pellet posiada trwałą i estetycznie wykonaną konstrukcję. To urządzenie grzewcze przeznaczone do dodatkowego ogrzewania pomieszczeń. Może ono stanowić również podstawę systemu CO.